GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 11198039
*
nr 1119 8039
Fat
+ ljusstakar, Gefle, längd: 51 cm, höjd: 21 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 19:09:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/7 14:05:09
1
100 kr
9/7 00:48:10
2
400 kr
14/7 15:21:01
3
300 kr
14/7 15:21:01
2
350 kr (Budbetjänt)
17/7 19:04:28
4
400 kr
17/7 19:04:28
2
400 kr (Budbetjänt)
17/7 19:04:44
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik ljusstakar ljusstake svensk keramik svenska keramiker
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Fat
Läs om budbetjänten
nr 1119 8039
Fat
+ ljusstakar, Gefle, längd: 51 cm, höjd: 21 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/7 14:05:09 | 1 | 100 kr |
9/7 00:48:10 | 2 | 400 kr |
14/7 15:21:01 | 3 | 300 kr |
14/7 15:21:01 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
17/7 19:04:28 | 4 | 400 kr |
17/7 19:04:28 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/7 19:04:44 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik ljusstakar ljusstake svensk keramik svenska keramiker
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42